فواید بی نظیر انجیر سیاه

انجیر میوه ای شیرین و پوست نرم و دانه های زیاد است که به صورت تازه یا خشک استفاده می شود و به رنگ های سیاه  بنفش  زرد و سبز در طبیعت یافت میشود .

انجیر را سوپر استار میوه ها می نامند چون انجیر به دلیلف مقادیر بالای مواد مغذی که دارد به درمان ناتوانی جنسی کمک می میکند .

خطر ابتلا به یبوست را کاهش می دهد و احتمال ابتلا به دیابت را از بین میبرد .

 

فواید های بی نظیر انجیر سیاه :

بهبود زخم معده :

یکی دیگر از خواص انجیر سیاه درمان زخم معده است .

 البته برای اینکه تاثیر آن را در کوتاه مدت مشاهده کنید باید انجیر سیاه را با مقدار مساوی از عسل طبیعی مخلوط کنید .

 

 حفظ رطوبت و زیبای پوست :

 ااسیدهای چرب امگا ۳ موجود در این میوه باعث حفظ سلامتی و رطوبت پوست می شود .

 اگر مدت زیادی است که به خشکی لب مبتلا شده اید ، پودر انجیر سیاه را روی لبهای خود بگذارید .

 همچنین انجیر سیاه باعث بهبود بیماری های پوستی از جمله جوش ، کورک  ،دمل و التهاب می‌شود . این میوه با کمک به دفع مواد زاید بدن باعث پاکسازی کبد و در نتیجه زیبایی پوست میشود .

 

 جلوگیری از دفع کلسیم :

مصرف انجیر سیاه از دفع کلسیم از بدن جلوگیری می کند . با مصرف بیش از اندازه نمک ، سدیم موجود در آن باعث دفع کلسیم از راه ادرار می شود در حالی که انجیر حاوی مقدار زیاد پتاسیم است که مصرف سدیم را خنثی و اسید اوریک را دفع میکند .

 

 دفع سنگ کلیه :

اگر انجیر سیاه مصرف کنید از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند اما اگر به سنگ کلیه مبتلا شده اید ، باید هر روز ۶ عدد انجیر سیاه را به مدت ۱۰ دقیقه در یک فنجان آب جوش بجوشانید و میل کنید .

 تکرار این کار به دفع سنگ کلیه کمک می کند .

 

 درمان بیماری های مقاربتی :

 تسکین بیماری‌های آمیزشی یکی دیگر از خواص انجیر سیاه محسوب می‌شود .

 هندی‌ها از دیرباز برای درمان بیماری‌های مقاربتی ، از میوه پماد می‌ساختند . انجیر سیاه می تواند به درمان اختلالات جنسی از جمله اختلال نعوظ ، ضعف بنیه و ناباوری کمک کند .

این میوه حاوی مقدار زیادی مواد معدنی و ویتامین است که به افزایش انرژی و بنیه کمک می‌کند .

 

 مبارزه با دیابت :

 به دلیل اینکه انجیر سیاه حاوی پتاسیم است می تواند مقدار قند اضافه خون را درمان کند . همچنین باعث کاهش انسولین برای بیماران دیابتی می‌شود .

 افزایش انسولین باعث افت شدید قند خون می‌شود و خطر سکته مغزی را به دنبال دارد . در صورتی که انسولین کاهش یابد قند خون افزایش خواهد یافت .

 

 پیشگیری از سرطان :

 اگر میخواهید از سرطان در امان بماند در طی روز چند عدد انجیر سیاه میل کنید ، زیرا فیبر موجود در آن از بروز سرطان جلوگیری می کند . همچنین در پیشگیری از سرطان سینه موثر است .

اگر بانوان پس از دوره یائسگی انجیر سیاه مصرف کنند از ابتلا به سرطان سینه در امان می‌مانند .

 

 کاهش وزن :

  یکی دیگر از خواص انجیر سیاه کاهش وزن است . البته فراموش نکنیم که در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا در این صورت جواب عکس می گیرید و کالری زیاد در آن منجر به افزایش وزن میشود .

کاهش کلسترول : این میوه حاوی مقدار زیادی پکتین است . به هم دلیل زمانی که وارد دستگاه گوارش می شود توده های اضافه کلسترول را با خود به سمت انتهای روده بزرگ می برد به این ترتیب می‌تواند در خروج کلسترول اضافه بدن کمک کند .


Top