تفاوت انواع نمک و سالم ترین نوع نمک

نمک از عناصر پرکاربرد در آشپزخانه ها می باشد که متاسفانه در بعضی مواقع بیش از حد مصرف می‌شود و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد .
سوال همیشگی آشپزها یا بانوان این است که بالاخره از کدام نمک استفاده کنیم؟

انواع نمک های موجود:
۱_ نمک طبیعی :
این متداول ترین نوع نمک است که سدیم کلرید از عناصر اصلی آن می‌باشد که عمدتاً از یک فرآیند شیمیایی در سطح صنعتی استخراج می‌شود .هنگامی که ساخته می شود ، معمولا دیگر مواد معدنی مانند ید و فلوئور و همچنین دیگر مواد افزودنی و نگهدارنده ها به آن اضافه می‌شود ، این نمک از بهترین چاشنی ها برای متعادل کردن طمع غذا است.

۲_ نمک هیمالیا :
عمده این نمک در پاکستان و آمریکای لاتین می‌باشد ، نه در کوه‌های هیمالیا این نوع برای خیلی سالها پیش می باشد و سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی می‌باشد.
نمک هیمالیا از انواع کمیاب نمک ها هستند که برای عملکردهای بدن بسیار عالی است.
یکی دیگر از دلایلی که باعث محبوب شدن این نمک شده است رنگ صورتی و خواص آن می باشد.

۳_ نمک دریایی خام:
این نمک از طریق فرآیندهای طبیعی مانند : تبخیر نمک آب به دست می آید ، این ترکیب از کلرید ، سدیم و فلوئور و دیگر مواد افزودنی تشکیل می شود و کلرید و سدیم از ترکیب اصلی آن هستند و رنگ متمایل به خاکستری دارند . به غذاهای طعمی قوی‌تر از نمک معمولی و طبیعی می دهند ، این نمک بسیار سالم تر و گرانتر از نمک‌های طبیعی هستند.

۴_ نمک معدنی:
این نمک از لایه‌های بالایی معادن نمک دریا به دست می آید که برای جمع‌آوری آن از اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه از تکنیک های سنتی و استثنایی استفاده می‌کنند و به دلیل طعم خاصی که دارد در دستورالعمل غذاهای لذیذ استفاده می‌شود .
این یک فرضیه اشتباه است که مصرف آن باعث جذب و حفظ آب نخواهد شد اگر شما با نمک های دیگر مقایسه کنید متوجه می شوید میزان سدیم آن ۱۵ درصد و سدیم کلرید آن ۹۲ درصد کمتر است و در مقایسه با طعم و مزه آن نسبت ضعیف‌تری دارد زیرا به راحتی در دهان شما حل می شود .

نمک مناسب برای مصرف انسان ها:
برای انتخاب سالم ترین ، مغذی ترین و خالص ترین آن ، توصیه های زیر می‌تواند روند انتخاب ها را بهتر کند:
هر نوع آن که سدیم کلرید به عنوان عنصر اصلی آن است ، نباید به مقدار زیاد مصرف شود ، دواقع خوردن نمک اضافی لازم نیست ، زیرا شما می توانید این سدیم‌کلرید را از غذاهای مختلفی به دست بیاورید آنها برای تمع دادن به غذای شما استفاده می شود.
متاسفانه برای سلامت مضر هستند‌.
نمک های مضر به طور مستقیم از طبیعت ، به روش‌های مختلف به دست می‌آید به عنوان مثال : نمک های سنگی و معدنی.

استراتژی های بازاریابی باعث می‌شود که قیمت‌های نمک طبیعی بیشتر شود.
بدهی است که منافع اقتصادی جهان طبیعی ، آنرا اداره می‌کند و به همین دلیل دانستن اینکه یک محلول طبیعی ارزش قیمتش را دارد یا بخاطر طرح بازاریابی است، سخت می باشد.
در نتیجه مشکل نمک نیست بلکه چگونگی مقدار مصرف میباشد . مصرف بیش از حد نمک خطرناک است و باعث ایجاد بیماری‌های قلبی ، عروقی ، نارسایی کلیه ، پوکی استخوان و غیره می‌شود .

به یاد داشته باشید که ادویه جات و گیاهان معطر می تواند جایگزین مناسبی برای نمکها باشد پس حتما این کار را بکنید.

 

ماشین سازی شهاب صنعت با سابقه ترین و موفق ترین طراح و تولید کننده انواع دستگاه پرکن و بسته بندی از جمله دستگاه بسته بندی نمک و فروش بی واسطه در ایران می باشد در کنار 1 سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش از ویژه گی های دستگاه بسته بندی نمک تولید شده در باسابقه ترین و بزرگترین ماشین سازی کشور می باشد .

یکی از افتخارات ماشین سازی شهاب صنعت با 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و طراحی ماشین آلات خطوط تولید و بسته بندی از جمله دستگاه بسته بندی نمک می باشد که همواره تولیدات خود را بدون واسطه در اختیار مصرف کننده نهایی قرار داده است که باعث شده قیمت تمام شده تولیدات این مجموعه 30% کمتر از نمونه های مشابه داخلی و خارجی در بازار باشد

حال شما تولید کننده گرامی اگر نیاز و تصمیم به خرید دستگاه بسته بندی نمک را دارید توصیه می نماییم که حتما با یکی از شماره های زیر تماس برقرار نمایید تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان از لیست قیمت دستگاه بسته بندی نمک مطلع شوید -0915521774   09105521774


Top