فواید وکاربرد محلول دهان شویه

شستشوی دهان باید قبل از مسواک در استفاده از نخ دندان انجام شود.
این کار برای پیشگیری از هرگونه تجمع باکتری ها و جرم ها روی دندان ، به کمک زدن مسواک و نخ دندان ضروری است.
دهانشویه ها به عنوان روشی برای کمک به محافظت از دندان ها در برابر مواد شیمیایی مضر احتمالی در خمیر دندان ها استفاده می شوند و معمولا دندانپزشکان آن را تجویز میکنند. دهانشویه به حفظ خوشبویی دهان و پیشگیری از تجمع جرم و پلاک ها کمک می کند این نیز یکی دیگر از تاثیرات مثبت دهان شویی بر روند مراقبت از بهداشت دهان و دندان است‌ .

از سوی دیگر دهان‌شویه محلول ضدعفونی کننده است که به پیشگیری از رشد باکتری ها بعد از مسواک کمک می کند. لزوم مهم نیست که حتماً از دهانشویه قبل یا بعد از مسواک نخ دندان زدن استفاده کنید توصیه می‌شود برای رسیدن به بهترین نتایج ، دهانشویه را حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه در دهانتان بچرخانید.

فواید دهانشویه ها :
۱_ دهانشویه می‌تواند بوی بد دهان را کاهش دهد :
یکی از شناخته شده ترین حقایق راجع به دهانشویه قابلیت آن در کاهش بوی بد دهان است . در اصطلاح پزشکی به بوی بد دهان هالیتوز می گویند . با وجود این امروز مطالعات بسیاری این امر را ثابت کردند که دهان شویه واقعا می تواند بوی بد دهان را کاهش دهد . علت ایجاد بوی بد دهان برخی باکتری هایی است که درون دهان زندگی می‌کنند.
دهانشویه حاوی ترکیبات فعالی نظیر کلرهگزیدین و ستیل پیریدینیوم است که به کاهش میزان باکتری های موجود در دهان کمک کند .
دی اکسید کلر و روی به خنثی کردن بوی بد که عامل بوی بد دهان است کمک می کنند . دهان شویه با ترکیب به چنین موادی قادر است بوی بد دهان را کاهش دهد.

۲_ دهانشویه فلوراید می‌تواند از پوسیدگی دندان ، پیشگیری از مینای دندان محافظت و با پلاک مبارزه کند:
دهانشویه فلوراید می تواند از پوسیدگی دندان پیشگیری و با آن مبارزه کند . نحوه عملکرد فلوراید در محافظت از مینای دندان به این ترتیب است که این عنصر می‌تواند باعث جذب دوباره مواد معدنی به دندان‌ها شود . فلوراید همچنین به مقاوم سازی دندان ها در برابر باکتری ها و قند نیز کمک می‌کند . این کارکرد فلوراید به سلامت دندان بسیار مهم است زیرا هنگام مصرف خوراکی های اسیدی برخی از دندان ها در فرآیندی ناشی از تاثیر قند و پلاک ها به مرور فرسایش می یابد . به علاوه دهانشویه برای آن دسته از افرادی که در معرض خطر پوسیدگی های دندان قرار دارند بسیار مفید است.
نکته بسیار خوب در رابطه با فلوراید این است که باعث می‌شود دهان‌شویه حاوی این عنصر عملکرد چند منظوره داشته باشد. بنابراین این دهانشویه ها می‌توانند به پیشگیری از بروز بیماری‌های لثه نیز کمک کند. بعلاوه دهان‌شویه حاوی فلوراید برای افرادی که به خشکی دهان مبتلا هستند نیز مناسب است زیرا تأثیری بر کاهش تولید بزاق دهان می گذرد.
همچنین دهان‌شویه حاوی فلوراید به عنوان عاملی جهت محافظت از دندان های بریج دندان های روکش دار شناخته می‌شود.‌

۳_ دهانشویه می‌تواند احتمال بروز التهاب لثه را کاهش دهد :
التهاب لثه یکی از بیماری‌های خطرناک لثه است که اگر درمان نشود می‌تواند باعث لق شدن و ریزش دندان ها و همچنین ضعیف شدن استخوان ها شود.
به همین دلیل نیز ، نه تنها مسواک و نخ دندان برای سلامت دندان ها ضروری است بلکه استفاده از دهانشویه نیز حائز اهمیت است.

استفاده از دهانشویه ضد باکتری می تواند تجمع پلاک ها را کاهش دهد ،و همچنین باکتری‌های آن ناحیه را از بین ببرد .

استفاده از دهانشویه های حاوی ستیل پیریدینیوم می‌تواند از طریق خواص ضد باکتری این ماده با بیماری التهاب لثه مبارزه کند . همچنین دهانشویه ها ، بسته به شدت التهاب لثه بیماران ، می تواند حاوی ترکیبات دیگری نیز باشند. با وجود این ،جهت بهره مندی از تمام فواید دهانشویه برای سلامت دهان و دندان لازم است آن را ۳۰ ثانیه یک دقیقه در دهانتان نگه دارید.
هر دهانشویه ای دارای توانایی به خصوص برای کاهش خطر ابتلا به بیماری التهاب لثه است . گاهی اوقات پزشکان بر اساس شدت بیماری لثه و دهان شویه های مختلفی را تجویز می‌کنند .زیرا مواد تشکیل دهنده دهانشویه های تجویز شده ممکن است دارای غلظت های بالاتر یا پایین‌تر باشد.
استفاده از انواع خاصی از دهانشویه ها علاوه بر اثر درمان بر مشکل مورد نظر می تواند سایر فواید کلی دهانشویه ها از قبیل پیشگیری و درمان بیماری‌های پیرادندانی را نیز به همراه داشته باشد.

۴_ دهانشویه بدون الکل می تواند از خشکی دهان پیشگیری کند:
دهانشویه های بدون الکل نه تنها برای افراد مبتلا به سوء مصرف الکل بسیار مفید است ، بلکه همچنین استفاده از آن برای آدمهایی که دچار علائم خشکی دهان هستند نیز بسیار کاربردی است . زیرا الکل یک عامل خشک کننده به شمار می رود و می تواند خشکی دهان را بیشتر کند.
همچنین دهانشویه بدون الکل بر خلاف دهانشویه های حاوی الکل باعث ایجاد احساس سوزش در دهان نمیشود .
به علاوه دهانشویه بدون الکل برای افراد دارای لحظه‌های حساس نیز مفید است ، زیرا برخلاف دهانشویه های حاوی الکل باعث سوزش لثه نمی شود و علاوه بر اینها دهانشویه های بدون الکل تاثیر بهتری بر حفظ استحکام رنگ و براقی طبیعی دندان های ترمیم شده با کامپوزیت دارند.

۵_ دهانشویه می‌تواند باعث التیام زخم‌های دهان شود:
دهانشویه های حاوی آب اکسیژنه می‌توانند به التیام زخم ها و آفت‌های دهانی کمک کنند.
بعلاوه با استفاده از آب اکسیژنه در حفظ بهداشت مناسب دهان و دندان به راحتی می توانید بوی بد دهان تان را نیز از بین ببرید. زیرا آب اکسیژنه به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده ملایم شناخته می شود .
این دهانشویه ضد عفونی کننده با انتشار اکسیژن باعث از بین رفتن مخاط از داخل دهان و پاکسازی این ناحیه می شود .
از دیگر فواید استفاده از دهانشویه حاوی آب اکسیژنه می توان به تاثیر آن بر درمان سریع التهاب حاد لحظه شروع کرد.

۶_ دهانشویه می‌تواند باعث سفید شدن دندان ها شود :
به علاوه دهانشویه ی حاوی آب اکسیژنه طی فرایند ضدعفونی کردن دندان ها باعث سفید شدن دندان ها نیز می‌شود .
همزمان ، ترکیب فعال کلرهگزیدین موجود در دهان شویه ها می تواند لکه های ناشی از مصرف نوشیدنی ها را از روی دندان پاک کند.
نوشیدنی هایی نظیر قهوه ، چای و نوشابه حاوی تانن هستند .
ترکیبات فعال موجود در دهان شوی به تانن می چسبد و به پاک شدن لکه ها از روی دندان کمک می کند .
فقط کافی است دقیقه دهانشویه را داخل دهانتان بچرخانید تا از تمام فواید آن به طور کامل بهره مند شوید.

۷_ دهانشویه جوش شیرین برای سلامت دهان مفید است:
دهانشویه جوش شیرین حاوی ترکیب بی کربنات سدیم است.
با ترکیب جوش شیرین و نمک می توانید یک دهانشویه خانگی عالی درست کنید . از این محلول جهت پاکسازی بزاقی استفاده می شود که ممکن است باعث ایجاد محیطی مخرب در دهان شود.
دهانشویه جوش شیرین می تواند بزاق اضافی را از دهان پاک کند و به این ترتیب باعث ، راحتی کار دندان پزشک در معاینه بافت های داخل دهان شود.
دهانشویه جوش‌شیرین همچنین لکه های روی دندان را نیز کاهش می‌دهد استفاده از دهان شویه جوش‌شیرین می‌تواند کل فضای دندانتان را به طور کامل پاکسازی کند زیرا جوش شیرین با کاهش بزاق اضافه در دهان باعث راحت تر شدن عمل مسواک و نخ دندان می‌شود.

۸_ دهانشویه آب نمک نیز به سلامت دهان و دندان کمک می‌کند :
شستشوی دهان با آب و نمک نه تنها به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند ، بلکه همچنین در دسترس و ارزان است .
دهانشویه آب نمک دارای فواید بسیاری از جمله کشتن باکتری های دهانی و قلیایی کردن فضای دهان است.
آب و نمک سطح ph داخل دهان را افزایش می دهد . همچنین آب نمک به غشای مخاطی داخل دهان آسیب نمی‌رساند به همین دلیل نیز دندانپزشکان بعد از انجام اقدامات درمانی در دهان به بیماران توصیه می‌کنند ، محلول آب نمک را در دهانشان بچرخانند .
از دیگر موارد استفاده از آب نمک می تواند به تسکین دردهای ناشی از گلودرد نیز اشاره کرد.

به علاوه دهانشویه آب و نمک برای تسکین دندان درد نیز مفید است زیرا همزمان با خنثی سازی فضای داخل دهان می تواند درد را کاهش دهد .
استفاده از محلول آب و نمک یکی از آسان ترین و در دسترس ترین درمان های خانگی است که به خوبی قادر است به طور موقت درد را کاهش دهد این محلول که به راحتی قابل تهیه و آماده سازی است نه تنها برای تسکین دردهای ناشی از زخم های دهانی مفید است بلکه می‌تواند درد گلو را نیز درمان کند.

 

ماشین سازی شهاب صنعت با سابقه ترین و موفق ترین طراح و تولید کننده انواع دستگاه  بسته بندی  و پرکن از جمله دستگاه پرکن محلول دهان شویه و بی واسطه در ایران می باشد در کنار 1 سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش از ویژه گی های دستگاه پرکن محلول دهان شویه تولید شده در باسابقه ترین و بزرگترین ماشین سازی کشور می باشد .

یکی از افتخارات ماشین سازی شهاب صنعت با 25 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و طراحی ماشین آلات خطوط تولید پرکن و بسته بندی از جمله دستگاه پرکن محلول دهان شویه می باشد که همواره تولیدات خود را بدون واسطه در اختیار مصرف کننده نهایی قرار داده است که باعث شده قیمت تمام شده تولیدات این مجموعه 30% کمتر از نمونه های مشابه داخلی و خارجی در بازار باشد

حال شما تولید کننده گرامی اگر نیاز و تصمیم به خرید دستگاه پرکن محلول دهان شویه را دارید توصیه می نماییم که حتما با یکی از شماره های زیر تماس برقرار نمایید تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان از لیست قیمت دستگاه پرکن محلول دهان شویه مطلع شوید -0915521774   09105521774


Top